Jak odmienić pudełko tekturowe

Każdy z nas ma w domu pudełka tekturowe. Nieraz są kupowane w określonym celu, np. ozdobne kartony klapowe albo eleganckie pudełko fasonowe, które przeznaczyliśmy na przechowywanie zdjęć bądź innych pamiątek. Zazwyczaj jednak  zostają nam opakowania po zupełnie innych zakupach. I co wówczas z nimi zrobić? Oczywiście, można spokojnie wyrzucić je do makulatury albo… dać im drugie życie. W końcu nie trzeba kupować ozdobnych kartoników, można zrobić je samodzielnie albo też przerobić pudełka kartonowe na zupełnie inne przedmioty użytkowe.

Czego potrzebujemy do pracy?

Żeby stworzyć własne ozdobne pudełko kartonowe nie trzeba wiele. Najważniejszy jest zbędny karton oraz nasza wyobraźnia. Z pewnością przydadzą się różne akcesoria artystyczne, np.

– farby, kredki lub pisaki – jeżeli chcemy pudełko pomalować

– klej, nożyczki, papiery kolorowe i ozdobne, bibułka – jeżeli mamy w planie przygotować wyklejankę 

– włóczka, wstążki, materiały (najlepiej sprawdzają się połyskliwe lub ozdobne), koraliki, guziczki, muszelki – jeżeli zamierzamy stworzyć artystyczny kolaż. 

To tylko kilka pomysłów. Oczywiście, do stworzenia własnego ozdobnego pudełka można wykorzystać wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. 

Zalety robienia ozdobnych pudełek

Pudełka tekturowe bardzo często pełnią w mieszkaniach podwójną rolę: funkcjonalną – jako miejsce do przechowywania oraz estetyczną – jako oryginalny sposób na wystrój wnętrza. Nie trzeba ich od razu kupować. Można wykorzystać kartony klapowe, które mamy w domach, np. po butach albo sięgnąć po pudełko fasonowe w oryginalnym kształcie. Materiały są łatwo dostępne i nie trzeba wydawać na nich ani złotówki. Poza tym taka zabawa to czysta przyjemność. Przerabianie zwykłego kartonu na ozdobny budzi naszą kreatywność. Wystarczy sięgnąć po farby, klej, papier kolorowy, materiały tekstylne, wstążki, guziczki, itp., by przywołać swoją artystyczną duszę. Tego typu zajęcie jest również doskonałe dla naszego zdrowia psychicznego i relaksujące – skupiamy się na tworzeniu, przestajemy zamartwiać problemami, a na końcu pozostaje nam ogromna satysfakcja z ukończonego dzieła. 

About Jagna Ariadna