czasopismo

Jak dobrze zaprojektować czasopismo?

W dzisiejszych czasach publikacje papierowe czasopism nie są aż tak powszechne, jak kiedyś. Oczywiście nadal się je wydaje jednak nie na taką samą skalę, ponieważ dużo ludzi korzysta z subskrypcji online i czyta nowowychodzące numery w formie zdigitalizowanej. Można wręcz uznać, że takie drukowane egzemplarze są już traktowane jako kolekcjonerskie. Projektując czasopismo, które ma istnieć jedynie cyfrowo, można mieć pewność, że przetrwa wieki. Nie trzeba się wówczas martwić o używane materiały i ich jakość. Trudniejsze zadanie jest, gdy chodzi o czasopismo papierowe. Nie można oszczędzać na jakości papieru i tuszu. Jeżeli ma przetrwać dość długo jako element czyjejś kolekcji, musi być stworzony z najlepszych jakościowo materiałów.

Nie musisz się w ogóle martwić o takie rzeczy, jeśli powierzysz wydruk twojego czasopisma Fesido. Pracujące tam osoby znają się na swoim fachu jak nikt. Pracują na najnowszych technologiach, a ich graficy są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych. Także poza świetną jakością, możesz być spokojny również o estetykę i użyte w twoim czasopiśmie grafiki.

Czasopismo – grafika

W Fesido zajmą się całym procesem i zadbają o twoje czasopismo od samego zalążka pomysłu aż po gotowy wydruk. Oferują: składanie, łamanie tekstu, zaprojektowanie okładki, dobór ilustracji, a w końcu przygotowanie do druku i pilnowanie go.

Jeżeli chodzi o graficzny aspekt publikacji, jest on bardzo ważny. Obraz w tekście służy nie tylko dodatkowej jego estetyce, ale także ułatwia odbiór całokształtu. Fesido może ci zawsze pomóc i doradzić. Gdy masz jakiś pomysł, przedstaw go specjalistom od grafiki, a oni na pewno pomogą ci go zrealizować w jak najlepszej formie.

Przedstawiciele Fesido będą z tobą w stałym kontakcie, abyś miał bieżący wgląd do swojego zamówienia. Dostaniesz od nich próbnik papieru, dzięki czemu zadecydujesz, która gramatura będzie najbardziej odpowiednia i trwała. Graficy zadbają o to, żeby obrazy w twojej publikacji były dobrane jak najlepiej – interesują się psychologią koloru. Możesz mieć pewność idealnej estetyki oraz tego, że grafiki będą przyciągać czytelnika.

About Jagna Ariadna