Jak czyścić mokasyny?

Mokasyny są jednymi z popularniejszych butów które świetnie prezentują się zarówno do stroju codziennego, jak i nieco bardziej eleganckiego. Przepięknie pasują do spodni 3/4 lub też ⅞, można je także założyć do tradycyjnych dżinsów. Oczywiście decydując się na mokasyny, należy pamiętać, że nie wolno ubierać skarpetek. Dużą popularnością cieszą się mokasyny wykonane z zamszu. Materiał ten prezentuje się elegancko, jest bardzo podobny z daleka do skóry, natomiast tym, co spędza sen z powiek wielu osobom, mającym mokasyny to fakt, że zamsz dosyć ciężko się czyści. W jaki sposób zatem czyścić mokasyny z łańcuchem? Na jakie produkty warto się zdecydować? Zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu.

Mokasyny z łańcuchem – gdzie można założyć?

Zastanawiając się nad tym, gdzie tak naprawdę można założyć mokasyny z łańcuchem, warto przede wszystkim najpierw zwrócić uwagę na wysoką jakość obuwia. Jeżeli chcesz kupić sobie mokasyny z łańcuchem, skorzystaj z oferty poleconego sklepu. Tylko wtedy masz pewność, że materiał z jakiego zostały wykonane buty jest rzeczywiście wysokojakościowy, a łańcuch nie zniszczyć się po pierwszym założeniu obuwia, a także nie ulegnie zarysowaniu.

Czyszczenie mokasynów z zamszu

Warto zatem zastanowić się nad tym, w jaki sposób czyścić mokasyny z zamszu. Przede wszystkim plamy z suchej skóry można spróbować się zatrzeć gumką do ścierania, nawet w przypadku błota czy też jakiś delikatniejszych zabrudzeń, które nie wniknęły zbyt mocno w strukturę włosa. A można także skorzystać z sody oczyszczonej i delikatną szmatką przecierać w mieście zabrudzone, wykonując koliste ruchy. Zastosowanie sody oczyszczonej bardzo często i jest dosyć trafnym zakupem. Ponieważ wiele mniejszych plam bardzo szybko schodzi. Co więcej, należy również pamiętać, że zamszu nie wolno czyścić szczotką, ponieważ mogą zrobić się plamy. Ale co więcej, warto także używać używając mokasynów z łańcuchem na brzydką pogodę. I wiele rozsądniej jest wykorzystywać te buty wtedy, kiedy rzeczywiście świeci słońce i nie zapowiadają deszczu. 

About Jagna Ariadna