Ile zapłacimy za stronę tłumaczenia z polskiego na niderlandzki?

Musisz zlecić tłumaczenie na język niderlandzki? W takim razie powinieneś zdecydować się na tłumaczenia pisemne. Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków to miasta, w których znajdziemy biura tłumaczeń na najwyższym poziomie. Każde zlecenie jest jednak odmienne, zwłaszcza jeśli nie dotyczy przekładu na język angielski. Ile zapłacimy na stronę tłumaczenia na język niderlandzki i od czego zależy rozliczenie takiego zlecenia.

Z polskiego na niderlandzki

Kwoty za usługi tłumaczeniowe są różne, a wszystko zależy od wielkości tekstu, terminu jego wykonania oraz to, na jaki język ma zostać przedłużony dany tekst. Oczywiście czynników determinujących cenę tłumaczeń jest więcej, jednak powyższe są najważniejsze i to właśnie te powinny być jako pierwsze wymienione przy określaniu szacowanej kwoty za tekst na niderlandzki.

Ile kosztuje strona tłumaczenia z polskiego na niderlandzki?

Ile zatem kosztuje strona takiego tłumaczenia? Niderlandzki przekład jest nieco rzadziej zamawiany przez klientów niż na przykład tłumaczenia na język angielski czy niemiecki. Weryfikując dzisiejszy rynek, można stwierdzić, że tłumaczenie jednej strony na niderlandzki kosztuje w formie zwykłej od 35 do 50 zł, natomiast koszt tłumaczenia specjalistycznego wynosi od 40 do 80 zł. Za ekspresowe wykonanie zlecenia trzeba dopłacić 50% wartości całego zlecenia. 

Tłumaczenia uwierzytelnione na niderlandzki

Zlecenie dotyczące tłumaczenia przysięgłego jest nieco bardziej skomplikowane. Tutaj jednak koszty za tłumaczenia są określone przez polskie ustawodawstwo. Stawki reguluje na drodze rozporządzenia Minister Sprawiedliwości. Z kolei taką możliwość na Ministra Sprawiedliwości ustanowiła Ustawa z dnia 25 listopada 2004 r. o zawodzie tłumacza przysięgłego. Z racji powyższych regulacji zazwyczaj tłumaczenie uwierzytelnione kosztuje dolne stawki. Obowiązkowa stawka za stronę takiego tłumaczenia wynosi 30,07 zł, natomiast w praktyce ceny wahają się od 40 do 60 zł. Stawki są podane w netto, dlatego trzeba doliczyć stawkę VAT wynoszącą 23%.

About Jagna Ariadna