Hulajnoga elektryczna – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

W Polsce coraz częściej dorosłe osoby przesiadają się z samochodów na hulajnogi elektryczne. Taka decyzja jest podyktowana tym, że jednoślady elektryczne mają wiele zalet, które pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, lecz także pieniądze. Jeśli również masz dosyć stania w korkach samochodowych, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. 

Jaką hulajnogę wybrać?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Od czego? Tak naprawdę od wielu parametrów. Hulajnoga powinna zostać dobrana do indywidualnych potrzeb przyszłej osoby kierującej taki pojazd. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się, jakie dystanse chcesz pokonywać dzięki hulajnodze. Urządzenia tego typu mają różne zasięgi, ponieważ każdy model ma inną baterię elektryczną i inną moc silnika elektrycznego. Jeśli chcesz właściwie dobrać hulajnogę do swoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę parametry tj. prędkość hulajnogi oraz czas ładowania i pracy urządzenia. Jeśli masz zamiar pokonywać codziennie wiele kilometrów, aby dostać się do pracy, warto zdecydować się na urządzenie z lepszej półki. Dobre modele potrafią na jednej baterii przejechać nawet 30 km. 

Specjaliści wskazują również na konieczność analizy rozmiarów kół i typu opon. W zależności do tego, jakimi drogami będziesz się poruszał, warto dostosować opony do warunków drogowych. Wiele osób porusza się takimi jednośladami po parkach i laskach, gdzie często występują dziury. W takim przypadku świetnie sprawdzą się grube opony, które dadzą sobie rade z nierówną powierzchnią. Specjaliści, słysząc pytanie: jaką hulajnogę wybrać są jednomyślni, że trzeba zwrócić uwagę także na dopuszczalne obciążenie kierowcy, wagę urządzenia, łatwość składania, a także możliwość montażu dodatkowego wyposażenia na przykład w postaci oświetlenia czy wyświetlacza. 

Czy istnieją rankingi hulajnóg elektrycznych?

Dobrym narzędziem pomagającym wybrać hulajnogę są rankingi. Zazwyczaj zestawienia takich urządzeń elektrycznych są tworzone przez znane sieci sklepów sprzedających hulajnogi tj. RTV Euro AGD czy Media Markt. W rankingach można się dowiedzieć, ile trzeba zapłacić za poszczególne modele, jaką mają specyfikację oraz do jakich odbiorców jest kierowany dany typ sprzętu. Jak znaleźć takie rankingi. Wystarczy wpisać do przeglądarki internetowej: hulajnogi elektryczne ranking. Przeglądając takie rankingi, możemy na przykład wyrobić sobie zdanie na temat hulajnóg danego producenta lub poznać standardowe funkcje takich jednośladów w konkretnym przedziale cenowym. 

Jakie zalety mają hulajnogi elektryczne?

Nabywając taką hulajnogę, przede wszystkim nie tracimy czasu na stanie w korkach. Jeśli mamy do przejechania krótką odległość to hulajnoga elektryczna będzie idealnym rozwiązaniem. Brak konieczności stania w korkach oznacza oszczędność czasu. W miastach ogromnym problemem jest znalezienie miejsca do parkowania. W przypadku elektrycznych jednośladów takiego problemu nie ma, ponieważ możemy zaparkować gdziekolwiek, oczywiście tak, aby nie powodować niebezpieczeństwa. 

About Jagna Ariadna