Free walking tour Praga, z jakich wycieczek warto skorzystać?

Czesi słyną ze swojej gościnności oraz czeskich knedlików. Jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę do naszych sąsiadów, to warto skorzystać z walking tour Praga. Stolica Czech zachwyca architekturą oraz kuchnią. Dlatego free tour Praga jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla smakoszy, jak i pasjonatów historii. Najlepszym sposobem na poznanie tego miasta jest spacer.

Free walking tour Praga – na jakie wycieczki warto pójść?

Gdy chcesz zobaczyć najpiękniejsze miejsca stolicy Czech, to powinieneś wybrać się na free walking tour Praga. Możesz skorzystać z różnych tematycznych wycieczek takich jak m.in. Stare Miasto i dzielnica żydowska, wycieczka na zamek Praski, II wojna światowa i komunizm, wycieczki po Nowym Mieście. Jeśli pasjonują Cię stare legendy i zjawiska paranormalne, to na pewno przypadnie Ci do gustu nocne free tour Praga z duchami.

Free tour Praga wycieczki tematyczne

Jeśli chcesz zobaczyć Nowe Miasto to wybierz odpowiednie tour Praga. Podczas tej wycieczki zobaczysz takie atrakcje turystyczne jak m.in. Nowy Ratusz, Pałac Narodowy, czy Plac Karola. Gdy lubisz historyczne wyprawy, to na pewno przypadnie Ci do gustu Stare Miasto i dzielnica żydowska. Możesz wybrać się na stary cmentarz żydowski i zobaczyć z zewnątrz Synagogę (co jest na pewno ciekawym widokiem). Zobaczysz również miejsce powstania praskiego podczas II wojny światowej.

Jedną z najczęstszych wycieczek podczas tour Praga jest zwiedzanie Zamku Praskiego, Mostu Karola oraz zabytków między nimi. Podczas takiej wycieczki warto, abyś zobaczył takie atrakcje, jak Kościół Świętego Mikołaja czy Katedra Świętego Wita.

Walking tour Praga od kuchni

Gdy wybierasz się na walking tour Praga, to warto, abyś spróbował czeskich specjałów takich jak knedliki (można jeść zarówno samodzielnie, jak i jako dodatek, np. do dań mięsnych), czy Svíčková na smetaně’. Jeśli lubisz słodycze, to idealnie do kawy pasuje Medovník.

About Jagna Ariadna