Dopłaty do upraw rolnych – ile wyniosą?

Co roku rolnicy dostają pewną sumę pieniędzy, dzięki której mogą uprawiać swoje rośliny, czy hodować zwierzęta. Te pieniądze pozwalają w pewien sposób zabezpieczyć się w razie gdyby tych funduszy miało im zabraknąć. Co roku płaci im organ państwowy, niestety w związku z wydarzeniami w zeszłego roku 2020, zamiast 500 mln zł dopłaty będzie jedynie 400 mln zł dopłaty. Dlatego można się spodziewać, że nie każdy rolnik takowe dostanie. Ile zatem wynosić będzie w tym roku dopłata do hektara? Jakie będą sumy ubezpieczenia upraw rolnych?

 

Dopłaty dla rolników

 

Dopłata do jednego hektara w tym miesiącu się zmieni. Do czego dopłacane zawsze były pieniądze? Między innymi do uprawy różnorodnych roślin, w zależności oczywiście od rodzaju upraw i powierzchni tyle pieniędzy było przyznawane. Niestety, w tym roku sumy ubezpieczenia upraw rolnych będą dosyć niskie i dopłata dla rolników 2021 będzie niestety obniżona.

 

Na pewno zastanawiasz się, do czego można było uzyskać dopłatę dla rolników? Do wielu upraw, oczywiście między innymi, do roślin strączkowych, buraków, chmielu, rzepaku, do hodowli bydła. Poniżej prezentujemy konkretne sumy dopłaty za jeden hektar w 2021.

 

12 639 zł – dla roślin strączkowych,

107 200 zł – dla drzew i krzewów owocowych,

210 159 zł – dla warzyw gruntowych,

15 377 zł – dla zbóż,

10 098 zł – dla buraków cukrowych,

54 682 zł – dla chmielu,

10 200 zł – dla rzepaku i rzepiku.

 

Ubezpieczenie upraw rolnych

 

Z racji tego, że nie do końca można liczyć w tym roku na ubezpieczenie upraw rolnych, ponieważ spadek jest o 20%, a zeszłym roku już nie wszyscy rolnicy, którzy się o to ubiegali, otrzymali. Dlatego warto wykupić sobie również polisę, która zabezpieczy nie tylko przed niskimi środkami finansowymi, ale także pomoże ochronić Twoje gospodarstwo przed różnymi kataklizmami, zniszczeniami i tak dalej. Sumy ubezpieczenia upraw rolnych są różne, warto zatem zajrzeć na stronę:https://cuk.pl/porady/maksymalne-sumy-ubezpieczen-upraw-rolnych-w-2021-roku,  tam można znaleźć bardzo dużo różnorodnych ogłoszeń, a przedstawiciele tej firmy z pewnością pomogą dobrać Ci odpowiednie ubezpieczenie Twojego gospodarstwa rolnego.

About Jagna Ariadna