Dlaczego budowę sauny kombi nie warto zlecać przypadkowemu producentowi saun na Śląsku?

Podczas budowy sauny niezwykle ważne jest doświadczenie. Praktyka, znajomość technik pracy, możliwych do zastosowania materiałów jest ważna zwlaszcza gdy weźmiemy pod uwagę nowoczesne systemy saunowe, które jak w przypadku saun kombi łączą w sobie rozwiązania sauny fińskiej z infrared. Komu warto zlecić budowę saun w Katowicach?

Producent saun na Śląsku — na czym polega budowa sauny kombi?

Budowę sauny kombi można przeprowadzić samemu, kupując poszczególne komponenty od firm zajmujących się ich dystrybucją. Niestety takie samoróbki mogą nie tylko odbiegać wizualnie od naszych wyobrażeń, ale jeśli nie zostaną w nich zachowane odpowiednie parametry użytkowe, mogą przynieść ciału więcej szkód niż pożytku. Zlecając budowę sauny doświadczonemu producentowi saun na Śląsku przede wszystkim zyskujemy gwarancję dopilnowania najważniejszych kwestii związanych z właściwą pracą kabiny.

Sauny kombi to połączenie sauny fińskiej suchej z sauną infrared dostępnych w ofercie kilku firm na Śląsku. Przystępując do budowy tego typu pomieszczenia hybrydowego, pełniącego podwójną funkcję, należy zadbać o wysokiej jakości system sterowania, czujniki, które dopilnują odpowiednich warunków fizycznych podczas korzystania z jednego lub drugiego rodzaju seansu. Znajduje się w niej zarówno piec, taki jak w saunie suchej, jak i odpowiednio dobrany do sposobu użytkowani sauny system termiczny — ceramiczny EOS lub kwarcowy DR. Fisher — odpowiadający za emitowanie promieniowania IR.

Na co zwrócić uwagę podczas budowy sauny kombi przez wybranego producenta saun na Śląsku?

Wybierając producenta saun infrared i sauny suchej na Śląsku, która ma być postawiona w systemie kombi trzeba przede wszystkim zbadać doświadczenie wykonawcy w stawianiu jednych i drugich rozwiązań. Ważną kwestią jest bowiem dobór samych materiałów użytych do jej budowy. Sama kabina sauny kombi nie może powstać z dowolnego rodzaju drewna. Należy użyć specjalnie preparowanego drewna naturalnego odpornego na zmiany temperatur i wilgotności, tzw. klasy A+, musi być odpowiedniej struktury — gładkie i czyste, do tego odpowiednio przewodzić ciepło, by nie doprowadzić podczas seansu do poparzenia skóry.

Tylko doświadczony procent saun w Katowicach dobierze każdy element konstrukcji tak, aby finalnie kabina była wysoce estetyczna, bezpieczna i funkcjonalna zarazem. Jest to niezwykle istotne z jednego prostego powodu — jedna kabina sauny kombi będzie używana do dwóch skrajnie różnych seansów w kosmicznie odmiennych warunkach fizycznych. Poza zastosowanym drewnem ważny będzie dobór pieca, czy też wspomnianych systemów termicznych emitujących promieniowanie podczerwone. Seanse w saunie suchej odbywają się w zakresie temperatur między 60 a 110 stopni Celsjusza z jednoczesnym poziomem wilgotności rzędu 5-15%. Gdy weźmiemy pod uwagę seanse infrared, będą one odbywać się w temperaturze od 30 do 50 stopni z zachowaniem wilgotności w granicach 5-25%.

About Jagna Ariadna