Czym są lampy fotowoltaiczne?

Optymalna widoczność po zapadnięciu zmroku to kwestia, o której powinien powinien pamiętać każdy właściciel budynku, wyposażonego w podjazd, parking tudzież ogród. To właśnie ten czynnik ma bowiem kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich osób, przebywających w tych miejscach. Niestety, montaż oświetlenia nie zawsze jest tu możliwy – sieć miejska często potrafi znaleźć się poza naszym zasięgiem, zaś duża odległość od przyłącza sprawia, że konwencjonalne lampy przestają zdawać tu egzamin. Nie bez znaczenia jest tu też obecna sytuacja geopolityczna, wymuszająca na właścicielach obiektów wyłączanie oświetlenia w nocy. Co zatem robić w takich przypadkach? Jak zauważa wielu ekspertów, bardzo korzystnym rozwiązaniem jest tu montaż nowoczesnych lamp fotowoltaicznych. Oto, co warto zatem wiedzieć na ich temat.

 

Jak działają lampy fotowoltaiczne?

 

Urządzenia te odznaczają się zintegrowaną konstrukcją, zapewniającą im skuteczne zmieszczenie wszystkich kluczowych komponentów wewnątrz jednej obudowy. Znajdziemy w nich więc wydajną lampę LED, akumulator litowo-jonowy oraz panel fotowoltaiczny. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest przede wszystkim jego znakomita efektywność. Pracując w typowym, polskim klimacie, lampy fotowoltaiczne są bowiem w stanie naładować swoje baterie do pełna za dnia. Gdy zapada zmrok, urządzenie może zapewniać ciągłe oświetlenie otoczenia przez blisko trzynaście godzin. W efekcie, lampa nie wyczerpuje się przed świtem, odzyskując ponownie całą energię do następnego wieczora. Co więcej, urządzenia te są wyposażone w wysokiej klasy czujniki ruchu, ograniczające zbędne zużycie energii w momencie, gdy w pobliżu nie przebywa żadna osoba.

 

Znakomita estetyka

 

Oczywiście, wydajność pracy i zintegrowana konstrukcja to nie jedyne zalety lamp fotowoltaicznych. Sprzęty te odznaczają się bowiem także nowoczesnym designem, co czyni je znakomitym wręcz uzupełnieniem architektury nowoczesnych obiektów. Oczywiście, oświetlenie to idealnie sprawdza się również jako zamiennik standardowych lamp ulicznych. Minimalistyczna forma pozwala tym samym na nadanie poszczególnym zakątkom miasta zupełnie nowego charakteru, który z pewnością docenią wszyscy mieszkańcy. Dodatkowym atutem oświetlenia tego typu jest także nieskomplikowany montaż – nie musimy bowiem martwić się tu o koszty przyłączenia lub znalezienie odpowiednich przewodów. Lampy tego typu znajdziemy u renomowanych dostawców ekologicznych rozwiązań, jak chociażby łódzkiej firmy PRO-SUN.

About Jagna Ariadna