Consierge – co kryje się za tym określeniem? Sprawdziliśmy!

Consierge jest słowem zaciągniętym wprost z języka Angielskiego. Niemniej jednak, bardzo wielu ludzi nie ma pojęcia co w gruncie rzeczy oznacza to słowo. Jak się jednak okazuje, jest ono niezwykle ważnym określeniem dla kierowców. Dlaczego? Dziś odpowiemy na to pytanie i raz a dobrze wyjaśnimy znaczenie słowa consierge. Zapraszamy!

Consierge – usługa związana z ubezpieczeniem assistance

Jeśli ktoś z nas miał już historie związane z assistance, może znać słowo o którym dziś mowa. Słowo consierge jest związane z organizacją pomocy osobie ubezpieczonej, w wypadku wyniknięcia szkoda na jej mieniu. Przykładem może być wezwanie pomocy w postaci hydraulika w momencie, kiedy nasze mieszkanie jest zalewane przez sąsiadów. Wtedy organizuje się „consierge”, czyli usługi związane z podmiotem ubezpieczonym, które mają na celu zniwelować powstałą usterkę.

Sam consierge jest realizowany przez ubezpieczycieli na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest możliwość skorzystania z infolinii, których numery znajdziemy najpewniej na polisach, bądź stronach internetowych ubezpieczycieli. Co bardzo istotne, infolinie działają przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu, dzięki czemu w każdy dzień i o każdej porze pracownicy ubezpieczalni są w stanie nam zapewnić odpowiednie informacje (oczywiście w nadzwyczajnych godzinach nie ma możliwości zorganizowania pomocy, ze względu na godziny pracy różnych usługodawców).

Są jednak bardziej zaawansowane opcje „consierge”, które uwzględniają nie tylko naprawę usterki, lecz także możliwość zadbania o nas i o naszych bliskich. W wypadku zalania może to być związane przykładowo z wynajęciem na koszt ubezpieczyciela pokoju w hotelu, do czasu wyeliminowania danej usterki w naszym domu.

Jak widać consierge to bardzo istotne słowo, które w wypadku problemów z naszym mieniem ma istotne znaczenie. Dzięki niemu wiemy, że ubezpieczyciel podejmuje się stosownych działań w celu zapewnienia nam opieki w momencie, gdy ubezpieczenie musi zadziałać w celu niwelowania przeszkód, przykładowo w naszym miejscu zamieszkania, które jest ubezpieczone.

About Jagna Ariadna