Bydgoszcz a najlepszy prawnik? Alimenty, prawo rodzinne i wiele więcej w Kancelarii Adwokackiej Adwokat Leszek Pankowski

Najlepszy i najbardziej skuteczny prawnik — alimenty czym są i ile wynoszą?

Alimenty są to regularne i obowiązkowe świadczenia, których celem jest dostarczanie środków utrzymania i środków wychowania. Mogą one mieć różną postać, a także występować na przykład w formie pieniędzy lub produktów spożywczych. To, ile będą wynosić alimenty, zależy od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego oraz od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego. Najlepszy prawnik, alimenty potrafi załatwić naprawdę wysokie. Kancelaria Adwokacka Adwokat Leszek Pankowski zatrudnia wyłącznie takich profesjonalistów i profesjonalistek, więc skorzystaj z ich usług już dziś!

Od kogo możesz ubiegać się o alimenty?

Alimenty możesz dostać na dzieci, rodzeństwo, krewnych w linii prostej i rozwiedzionego małżonka: alimenty na byłego małżonka – gdy związek małżeński ulegnie rozpadowi, a jeden z małżonków znajduje się w niedostatku, może on wystąpić o alimenty od drugiego małżonka. Alimenty na dzieci – rodzice są zobowiązani do płacenia alimentów na nieletnich potomków oraz dorosłe dzieci, które nie mogą się samodzielnie utrzymać. Na nałożenie obowiązku alimentacyjnego na rodzica może mieć również wpływ pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej. Alimenty na krewnych – kodeks rodzinny nakłada obowiązek alimentacyjny na krewnych w linii prostej i rodzeństwo.

Jak przebiega typowa sprawa o alimenty w sądzie? Kancelaria Adwokacka Adwokat Leszek Pankowski

Najlepszy i najbardziej skuteczny prawnik, alimenty będzie starał się załatwić jak najszybciej. Jednak cały proces składa się z kilku kroków. Pierwszym jest złożenie pozwu o alimenty, następnie niestety trzeba poczekać zwykle 2-3 miesiące i dopiero wtedy, kiedy strony są zgodne i chcą iść na ugodę, sprawa może skończyć się na jednej rozprawie. Kancelaria Adwokacka Adwokat Leszek Pankowski zatrudnia wyłącznie specjalistki i specjalistów, którzy zrobią wszystko, aby wygrać Twoją sprawę!

About Jagna Ariadna