Coraz większa ilość inwestorów w ostatnim czasie poszukuje jakiejś alternatywy dla kredytów, które mają finansować zakup pojazdów. W końcu statystyki bardzo wyraźnie pokazują, że coraz więcej podmiotów gospodarczych w Polsce i w Europie jest zamykanych. Przyczyną jest niepewna sytuacja gospodarcza. Przez lata naturalnie inwestorzy koncentrowali się na braniu pożyczek i kredytów oferowanych przez banki. Okazuje się jednak, że całkiem rozsądnym rozwiązaniem może być leasing samochodowy dla firm. To opcja finansowa o wiele bardziej elastyczna i o wiele bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie.
Samochód na firmę w leasingu
W prowadzeniu biznesu niezależnie od tego, w jakiej branży działamy, zawsze najważniejszym zagadnieniem jest wyszukiwanie takich ofert finansowych, które będą gwarantowały najlepszą optymalizację w planach inwestycyjnych. Jeżeli coś się nie opłaca, to po prostu tego nie robimy. Jako przedsiębiorcy będziemy więc siłą rzeczy coraz częściej rezygnować z kredytów branych na auta firmowe. W praktyce samochód na firmę w leasingu to opcja coraz bardziej popularna w przypadku dużych i małych przedsiębiorstw.
Leasing samochodów — oferta najbardziej optymalna
Inwestorzy, którzy decydują się na leasing samochodów, ofertę mają zawsze przygotowaną w zasadzie od ręki. Zasady są przejrzyste, a usługa działa bardzo sprawnie. W praktyce więc przekazuje się jakiś konkretny pojazd na użytkowanie leasingobiorcy. Ten ostatni natomiast deklaruje płacenie miesięcznych rat. Ich wysokość i ilość są wcześniej ustalone według konkretnego harmonogramu. Zapisy takie są ujęte w umowie leasingowej. W konsekwencji taki leasing samochodowy dla firm działa bardzo sprawnie, a dodatkowo po zakończeniu umowy można liczyć na wykup pojazdu. Tak więc, jeśli bierzemy samochód na firmę w leasingu, to potem może się stać naszą własnością.
Podsumowując, leasing samochodów to oferta, która przewiduje:
- wcześniej ustaloną ilość rad do spłaty
- czas trwania umowy leasingowej – od 2 do 4 lat
- polisę ubezpieczeniową